Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
937 postów 778 komentarzy

Wystawa „Kapłani Niezłomni”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy pamiętasz o duchowych bohaterach niepodległościowych?

W 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. To wielkie marzenie wielu pokoleń Polaków prawdopodobnie nigdy by się nie ziściło, gdyby nie wsparcie Kościoła Katolickiego, którego duchowni aktywnie wspierali dązenia do wolności.

Księża – cisi bohaterowie, dziś nieco zapomniani, którzy słowem z kościelnych ambon i niczym na polach bitew, walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą. Na ołtarzu Ojczyzny składali często wielki trud i cierpienie, czasem nawet życie…  Pamięć o wielu z nich zatarła się. A niekiedy została przyćmiona przez innych wielkich patriotów. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętajmy także o księżach, którzy wiernie i oddanie służyli Bogu i Ojczyźnie”.

Na przypadającą rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości naszego kraju, 6.05.2018 w dolnym kościele Bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, została zorganizowana wystawa prac artystów-plastyków w dziedzinie malarstwa, rzeźby i grafiki oraz prac biogramów Fundacji Dla Niepodległej, zrealizowanych w ramach projektu „Kościół w Służbie Niepodległej”.

Wystawa będzie dostępna w każdą niedzielę maja br. w godz. 11-17. Wstęp bezpłatny.

Wystawę otworzył ks. prałat Zygmunt Robert Berdychowski, który już po raz trzeci udostępnił dolny kościół na wystawę. W wystawie wzięli udział: Azart – Krystyna Kralkowska, Bogna Lewtak-Baczyńska, Victoria Belmondi, Alicja Czebotar-Siemaszko, Hanna Haska, Hanna Korecka, Berenika Korecka-Sowińska, Bogusław Lustyk, Joanna Meisner, śp. Jacek Muldner-Nieckowski, Adela Rakoczy, Jan Rylke, Beata Sokołowska, Zbigniew Stasik, Henryka Stronk, Ryszard Stryjecki, Jerzy Teper, Radosław Zaremba.

 

Link do filmu z wernisażu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RyiEPILg8wU&t=310s

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031